Bakonyszentlászló (község) a pápai-, és a súri Bakonyalja találkozásánál helyezkedik el.
A település Pápától, Győrtől és Veszprémtől egyaránt 40 km távolságra van. Korábban Veszprém megye Zirci kistérségéhez tartozott, de 2002. október 20-án Győr-Moson-Sopron megyébe került át a Pannonhalmai kistérségbe. Természeti környezete átmenetet jelent a Kisalföld és a Bakony között. Újabban növényföldrajzilag a Kisalföld részének tekintik a tudósok. Földtanilag viszont a Bakony jellemzői érvényesülnek. Talaja homok és barna erdei talaj. Jelentősebb folyóvizei a Cuha-patak és a Hódos-ér.
Erdeinek meghatározó fafaja a tölgy, a bükk és a kőris. Igazi nagy értéket a homoki ősfenyves jelent, mely tájvédelmi körzet.A területet behálózzák a turistautak, Cuha völgy, az Ördögrét és a barlangok.A környék állatvilága inkább az idelátogató vendégvadászok előtt válik ismertté.
Turisztikai vonzását a település történelmi látnivalói, a környék értékei, természetvédelmi területei, szálláslehetőségei adják. A környék a kirándulások és gyalogtúrák egyik magyarországi paradicsoma.
Országos kéktúra útvonal
Az Országos Kéktúra Magyarország északi tájain végighaladó, Írott-kőtől Hollóházáig tartó, folyamatos turistaút. A hossza több mint 1100 km.
BővebbenZirc és környéke
Egy igazán festői fekvésű kisváros, a Magas-Bakonyban, a Zirci-medencében. Magyarország legmagasabban fekvő városa.
BővebbenPannonhalma
Pannonhalma város Győr-Moson-Sopron megyében, a Pannonhalmai kistérségben, a Pannonhalmi járás székhelye.
BővebbenCuha-völgyi Tanösvény
Bakonyszentlászló területéhez tartozik a Cuha-patak folyásának egyik legszebb része. Népszerű kirándulóhely, gyalogos turisták részére.
BővebbenFenyőfői ősfenyves
A Kőrishegy felől lezúduló déli szélben sárgálló virágporfelhőbe burkolózik a fenyőfői ősfenyves. A védett terület nagysága: 449 hektár.
BővebbenPápa-Várkertfürdő
Az egykor bővízű Tapolca-patak völgyében, a Pápai-síkság középpontjában található, a Bakony hegység és a Kisalföld találkozásánál.
Bővebben